uteritter
Turridning eller egentid i skogen
Turridning
Vi arrangerar turridning i små grupper om 1-4 deltagare. Kom ensam eller med några vänner. Även du som är nybörjare kan boka en kortare tur för att få känna på hur det känns att komma ut i naturen på hästryggen.
Vi börjar alltid en kort stund i paddocken så att du får lära känna din häst lite innan vi beger oss ut i skogen.
En av våra anställda följer sedan med och visar vägen. Med mer rutinerade ryttare rider en anställd med er ut och visar vägen och ser till att ni och hästarna mår bra. Är det en orutinerad ryttare som vill prova på kan en anställd promenera med och hålla i hästen.
En eller flera gånger
Du väljer själv om du vill boka ett enskilt tillfälle eller om du vill komma regelbundet till gården.
pris
Eftersom vi alltid skräddarsyr våra upplägg varierar kostnaderna på våra uteritter. Det är styrt av hur många ni är som vill komma, hur länge ni vill rida, om ni vill att vi ordnar med fika eller grill och andra små detaljer som kan spela in. Kontakta oss med dina önskemål så återkopplar vi!